SAKARĀ AR ĀRKĀRTĒJO SITUĀCIJU VALSTĪ DARĪJUMU CILVĒKU SAIETI NENOTIEK !

VEIKSMI BIZNESA DARĪJUMOS!

Ja Jūs vēlaties SFK informatīvās ziņas saņemt uz savu e-pastu, lūdzu, uzklikšķiniet uz PIETEIKTIES un izpildiet visas nepieciešamās darbības.

NB! SFK pasākumu vietā nedrīkst atrasties personas, kurām ir noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes. No 26. oktobra būs jālieto sejas maska brīžos, kad dodas veikt restorānā pasūtījumu, gaida rindā, pārvietojoties pa telpu. Saietu dalībniekiem aicinām būt saprotošiem un respektēt sakarā ar COVID-19 valstī noteiktos drošības pasākumus, dezinficējot rokas un ievērojot 2m distanci.

--------------------------------------------------------------------------

2021. gada 18. janvāris

Labrīt 2021. gada 4. nedēļā!
Laba ziņa - šonedēļ mums elektriskās spuldzītes būs jāieslēdz par veselu stundu mazāk, salīdzinot ar Ziemassvētkiem, un zīmīgi, ka tieši šajā nedēļā ir gadadienas "elektriskajiem" guru -  285 gadi skotu izgudrotājam Džeimsam Vatam un 246 gadi franču fiziķim Andrē Marī Ampēram. Tāda "tehniska" nedēļa; - tā sakot - visām gaumēm. Izrādās, ka arī elektrību vadošā dzeloņstieple nav radusies pati no sevis, un tās izgudrotājam Džozefam Glidenam šodien ir apaļi 208. Šajā pirmdienā jau 85. reizi pieminam arī britu rakstnieku Radjardu Kiplingu ("Džungļu grāmata" par cilvēkbērnu Maugli, kuru Indijas džungļos uzaudzināja vilki). Hmm... un rītdien būs 196 gadi kopš Ezra Dagete patentēja mūžam aktuālo konservu bundžu ēdienu glabāšanai. Kas vēl aizraujošs šonedēļ? Paiet 95 gadi kopš skotu izgudrotājs Džons Logijs Bērds nodemonstrēja pirmo publisko televīzijas pārraidi un 58 gadi kopš grupas The Beatles pirmās uzstāšanās televīzijā, bet tieši pirms 100 gadiem Zviedrijas sievietēm tika piešķirtas balsstiesības. Šajā svētdienā paiet 173 gadi kopš ASV tika atrasts zelts un sākās Kalifornijas zelta drudzis. Bet interesantākais notikums šonedēļ, šķiet, ir ASV prezidenta inaugurācija šajā trešdienā. Tad arī paies tieši 60 gadi kopš par ASV 35. prezidentu kļuva Džons Kenedijs (atceraties "nejautā, ko jūsu valsts var izdarīt jūsu labā, bet ko jūs varat izdarīt savas valsts labā" viņa inaugurācijas runā?), 40 gadi kopš par 40. prezidentu kļuva izbijis Holivudas aktieris Ronalds Reigans un 20 gadi kopš par 43. prezidentu - Džordžs V. Bušs. Gada 4. nedēļā svinam arī 135. gadadienu kopš 1886. gadā izlaista pirmā automašīna un 83. gadadienu kopš General Motors pirmais pasaulē uzsāka dīzeļa dzinēju sērijveida ražošanu. Dīzeļu īpašnieki, saturieties! Ja jums šajā Latvijai tik neraksturīgajā arktiskajā laikā rodas problēmas, piezvaniet I.R.AUTO īpašniekam Ivaram 22337070, un jums noteikti tiks izpalīdzēts. Un kā gan bez citiem mūsu gaišajiem līdzgaitniekiem šajā pirmdienā?
● VERNERS DE veikalos šobrīd ir superizdevīgas atlaides tieši jūsu ģimenēm: veļas mašīnām un ledusskapjiem - līdz 15%, iebūvējamiem ledusskapjiem - līdz 20%, iebūvējamām veļas mašīnām - līdz pat 40%. Pasūtījumus var veikt https://vde.lv/, un vērtīgo mantu saņemt jebkurā Verners DE veikalā vai palūgt piegādāt ar kurjeru jums izdevīgā atrašanās vietā.
● Ir iznākušas 2 mūziķa Gunāra Meijera grāmatas - "Lāčplēša ielas Meitene vai Latvijas šovbiznesa neredzamās aizkulises" (patiesa, humora pilna, vēsturiska - nezināmu aizkulišu gadījumu pilna + hokeja līdzjutēju "nacionālo īpatnību" jautrie stāsti) un "G.Meijera Dziesmu Grāmata" ar 128 dziesmām un to harmonijām - lieliskas dāvanas saviem draugiem. Zvaniet Gunāram 29102185 vai rakstiet This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., un jūs grāmatas saņemsiet ar personīgu novēlējumu un komponista autogrāfu.
● Palīdzēsim producentei Elvīrai Erleckai cīnīties par savu dzīvību un uzvarēt vēzi! Vairāk šeit. Vēl nepieciešami 7575 EUR. Ziedojumu tālrunis 90006384 darbosies līdz 19. janvārim (maksa par zvanu – 1,42 EUR). Labdarības fonds "BeOpen" ir atvēris ziedojumu kontu: Reģ. Nr. 50008218201, konta Nr. LV59CBBR1123215500010, CBBRLV22; ziedojuma mērķis: "Zaļā lampa. Palīdzība Elvīrai Erleckai". Vairāk šeit. No ziedojumiem netiek ieturēti procenti vai komisijas maksas.
Un jubilejas, jubilejas... Rītdien 90. - mūziķim Alnim Zaķim, bet ceturtdien - 80. - spāņu dziedātājam Plasido Domingo. Spāņu mākslinieka Salvadora Dalī piemiņas diena ir sestdien. Šonedēļ pieminam arī angļu rakstnieku Džordžu Orvelu ("Dzīvnieku ferma" - "visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi, taču daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki kā citi..." un "1984" - "karš ir miers, brīvība ir verdzība, nezināšana ir spēks". Mulsinoši. "1984" aprakstītajā pasaulē nepastāv vārda un domas brīvība, oficiālā valoda ir jaunruna, un eksistē trīs minētie pamatsaukļi. Cilvēkus kontrolē Domu policija. Orvels atgādināja, ka pienākums cīnīties pret sociālo netaisnību, apspiešanu un totalitāru režīmu spēku ir ne tikai rakstnieku pienākums. Un vai tad nejauši šajā nedēļā iekrīt 1991. gada barikāžu aizstāvju 30. gadadiena? Šodien ir arī Vinnija Pūka diena. Lai jūs mazliet uzmundrina viņa gaišais pozitīvisms: "Varētu būt arī sliktāk. Es nezinu kā, bet varētu... Nekad nenāk par ļaunu meklēt kādu saules staru... Ja kādreiz pienāk diena, ka mēs nevaram būt kopā, paturi mani savā sirdī - es tur palikšu vienmēr..."
Bet svētdien 60. jubilejā neaizmirstiet labvēlīgo tipu - dziedātāju un šovmeni Andri Freidenfeldu :). Turamies braši!

2021. gada 11. janvāris

Labrīt Jaunajā gadā!
Ir iestājies XXI gadsimta 3. gadu desmits, un krāsainais mūža rats turpina griezties un mūs pārsteigt... Pagājušajā trešdienā visas pasaules uzmanība bija pievērsta Vašingtonai, kur demonstranti iebruka Kapitolijā - ASV Kongresa sanāksmes vietā. Un tieši šodien paiet 160 gadi kopš no ASV izstājās Alabama (1868. gadā tā tika uzņemta atpakaļ). Zīmīgi, ka XX gs. 60-ajos gados tieši Alabama kļuva par melnādaino amerikāņu cilvēktiesību kustības centru. Šajā piektdienā savu 92. dzimšanas dienu svinētu cilvēktiesību aktīvists un Nobela Miera prēmijas laureāts Mārtins Luters Kings. Bet šo svētdien paies 315 gadi kopš dzimis amerikāņu rakstnieks, politiķis, izgudrotājs, pilsoņu aktīvists un valstsvīrs Bendžamins Franklins, kurš bija viens no ASV dibinātājiem un 1776. gada ASV Neatkarības deklarācijas parakstītājiem, arī viens no 1787. gada ASV konstitūcijas autoriem. Franklins pirmais nāca klajā ar ideju par amerikāņu nāciju un koloniālo vienotību. Mēs Latvijā turam īkšķus par visu amerikāņu tautu; - lai  tā 2021. gadā salīgst un dzīvo draudzīgā saskaņā un uzplaukumā! Savukārt rītdien paiet 205 gadi kopš Francijas valdība izdeva pavēli no valsts uz mūžu padzīt izcilā karavadoņa Napoleona Bonaparta ģimeni. Vai atceraties viņa uzvarētās kaujas - Abukīras (tagad Ēģiptē), Marengo (tagad Itālijā), Austerlicas (tagad Čehijā), Jēnas (tagad Vācijā), Frīdlandes (toreiz Prūsijā, tagad Kaļiņingradas apg.), Borodinas (Krievijā), Liņjī (tagad Beļģijā)? Napoleons bija ievērojami pārmainījis Eiropas karti un kļuvis par gandrīz visas Eiropas valdnieku, bet... Un vēl kāda vēstures lappusīte - rītdien ir ASV rakstnieka Džeka Londona 145. dzimšanas diena. Londons 21 gada vecumā līdzekļu trūkuma dēļ bija spiests pamest mācības Kalifornijas universitātē un doties uz Klondaiku zelta meklējumos. Aļaskā neaizmirstamiem piedzīvojumiem pavadītais gads Londonam nedeva ne unci zelta, no cingas viņš zaudēja zobus, toties ieguva pieredzi vēlākajiem populārajiem literārajiem darbiem.
Taču visvairāk mūs šorīt uzrunā rītdienas kalendāra lapiņa, kura vēsta skaidri un gaiši - 12. janvāris ir iemīļotā komponista Raimonda Paula 85. jubilejas diena. "Es daru. Vienreiz man iznāk, citreiz - ne. Vienreiz es zaudēju, citreiz iegūstu. Bet nefilozofēju pa tukšo, es daru!". Mēs Maestro vērtējam kā Dižu mūsu laikmeta Cilvēku un nācijas garīgo tēvu un iedvesmotāju. Mūžīgais dzinējs. Lai viņam ir dzelžaina veselība, un lai radošais gars ilgi, ilgi neizdziest! Lai Maestro veikums un rosība iedvesmo ikvienu no jums! Šajos grūtajos laikos "atrodiet sevi". Daudz neskumstiet un nenolaidiet degunu - mums visiem ir kolosālas iespējas likt lietā savu prātu un talantus - komponēt, spēlēt instrumentus, dzejot, gleznot, mācīties valodas, nodoties tehniskai jaunradei un izgudrojumiem...