SAKARĀ AR PULCĒŠANĀS IEROBEŽOJUMIEM VALSTĪ DARĪJUMU CILVĒKU SAIETI NENOTIEK !

VEIKSMI BIZNESA DARĪJUMOS!

Ja Jūs vēlaties SFK informatīvās ziņas saņemt uz savu e-pastu, lūdzu, uzklikšķiniet uz PIETEIKTIES un izpildiet visas nepieciešamās darbības.

--------------------------------------------------------------------------

2021. gada 22. novembris

Labrīt gada 47. nedēļā!
Mēs zinām, ka vēstures gaita virzās pa apli, veidojot atsevišķus noslēgtus ciklus, un notikumi dažkārt atkārtojas. Kas tad ievērības cienīgs ir bijis šajā nedēļā? Šodien paiet precīzi 100 gadi, kopš ASV prezidents Vorens Hārdings aizliedza ārstiem zāļu vietā izrakstīt alu, lai apietu "sauso likumu". Vecākos laikos  - 1520. gadā Fernāna Magelāna vadītā ekspedīcija sasniedza Kluso okeānu. Rīt svētkus varēs svinēt Latvijas jūrnieku ģimenes - Ainažu jūrskolai aprit 157 gadi. Varenajai jūrai (okeānam?) ir arī kāds grēka darbs - pirms 192 gadiem Indijā ciklona izraisītajā vētrā un lielajās bangās tika iznīcināta ostas pilsēta Koringa, un bojā gāja 300 000 cilvēku. Ceturtdien apritēs 154 gadi, kopš Alfrēds Nobels patentēja dinamītu. Šī nedēļa ir bijusi Marsa apgūšanas nedēļa - 1964. gadā tika palaista NASA starpplanētu zonde Mariner 4 Marsa izpētei, bet 1971. gadā Mars-2 nolaižamais aparāts kļuva par pirmo cilvēku darināto objektu, kurš sasniedzis Marsa virsmu (lai arī nolaišanās bija neveiksmīga). Savukārt pirms 48 gadiem saistībā ar 1973. gada naftas krīzi visā Vācijā tika ieviests četru mēnešu ātruma ierobežojums uz Autobahn maģistrālēm. Kas būs šonedēļ, mēs vēl nezinām. Taču mēs zinām, ka mūsu "loka" cilvēki šajos grūtajos laikos turpina čakli un pašaizliedzīgi strādāt:
● Tiem, kuriem pandēmijas laikā iet grūtāk (vai tieši otrādi - iet ļoti labi un ir nepieciešami papildspēki) -> jaunajā prakses portālā var ērti atrast piemērotākos praktikantus. Uzticiet mazos darbiņus, kurus pašiem negribas darīt, un no kuriem praktikanti var mācīties, saņemiet finansējumu caur projektiem un nedomājiet par atskaitēm! Edy365.com ir vienīgā pilna servisa e-prakses platforma, kurai šobrīd nav alternatīvu. Vairāk šeit
● "Inovatīvo Nozaru Speciālistu Asociācija" (INSA) apvieno mazos/vidējos programmatūras ražotājus, datortehnikas piegādātājus, dažādu IT risinājumu uzņēmumus un rada kompleksus risinājumus. Šobrīd INSA vēlas izveidot demo telpu, kur varētu rīkot mazas konferences, risinājumu atrādīšanas seminārus potenciālajiem klientiem, tikšanās utt. un izvietot demo iekārtas - Zebra, HP, Samsung utt. Lūdzu piedāvāt telpas 70-100 m2, vēlams tuvāk centram, ar labu piebraukšanu un vietu auto novietnei. Vēlama laba apsardze. Rakstiet uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., un mēs jūsu ziņu nodosim pēc piekritības.
● Ko darīt kādā decembra piektdienas vakarā? Apmeklējiet operetes-biogrāfiska stāsta "Trīs zvaigznes. Zigfrīds" PASAULES PIRMIZRĀDI ekranizētā versijā 10. decembrī plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Lielajā zālē! Vairāk un biļetes šeit
Un 47. nedēļas jubilāri: šodien 37 Skārletai Johansonei, 131 Šarlam de Gollam, rīt 125 Klementam Gotvaldam, 135 Eduardam Smiļģim, 170 Jonam Basanavičam, 3dien 69 Jānim Dūklavam, 71 Dainim Turlajam, 156 Jānim Pauļukam, 292 Aleksandram Suvorovam, 4dien 39 Raivim Dzintaram, 63 Pēterim Apinim, 98 Mauno Koivisto, 5dien 82 Tīnai Tērnerei, 6dien - 50 Ilzei Viņķelei, 61 Jūlijai Timošenko, 68 Borisam Grebenščikovam, 70 Ivaram Godmanim, 79 Džimijam Hendriksam, 81 Brūsam Lī, 320 Andersam Celsijam, svētdien - 60 Mārim Kučinskim, 141 Aleksandram Blokam. Piemiņas dienas: šodien Džonam Kenedijam un Džekam Londonam, 3dien Viktoram Tihonovam un Fredijam Merkūrijam, 4dien Djego Maradonam, Fidelam Kastro, Eduardam Berklavam, 5dien - Arnoldam Cveigam un Ādamam Mickēvičam, 6dien - Doku Atim un Aleksandram Dimā (dēlam), svētdien - Ojāram Vācietim. Visbeidzot svinamās dienas: šodien Neatkarības diena Libānā (no Francijas), rīt - Golodomora upuru piemiņas diena Ukrainā un Karavīru diena Lietuvā, 3dien - Evolūcijas diena (?), 4dien Neatkarības diena Surinamā (no Nīderlandes), arī 46 gadi Surinamas karogam un ģerbonim, 5dien - 151 gads Kolumbijas karogam, 6dien - 115 gadi Kostarikas karogam, svētdien - Neatkarības diena Albānijā un Mauritānijā (no Francijas). Bet parīt apritēs precīzi 50 gadi, kopš D. B. Kūpers ASV nolaupīja lidmašīnu Boeing 727, saņēma 200 000 dolāru izpirkuma maksu, izlēca ar izpletni no tās un pazuda bez pēdām... Taču šo svētdien - Ritās, Vitās un Olitās aizdegsim pirmās Adventes svecīti.

2021. gada 8. novembris

Labrīt Mārtiņdienas nedēļā!
Mēs neviens nezinām, kas būs nākotnē, pat vistuvākajā... Taču nenāk par skādi atcerēties šīs nedēļas vēsturiskos notikumus, un jāsaka - pasaulē ir gājis diezgan traki. Novembra revolūcijā pirms 103 gadiem Vācijas ķeizars Vilhelms II atteicās no troņa un devās trimdā uz Nīderlandi. Pirms 98 gadiem Minhenē Ādolfa Hitlera vadībā notika neveiksmīgs Vācijas valdības gāšanas mēģinājums, t.s. Alus pučs. Pirms 94 gadiem, izslēdzot no VK(b)P Trocki un Zinovjevu, Josifs Staļins ieguva vienpersonisku kontroli pār PSRS. Pirms 83 gadiem bija t.s. "Kristāla nakts" - sākās pirmie nacistu partijas organizēti un valsts atbalstītie masveidīgie pret ebrejiem vērstie grautiņi. Šajā nedēļā norisinājās arī 20. gs. postošākā dabas katastrofa - pirms 51 gada Bolas ciklonā Austrumpakistānā (tagad Bangladeša) gāja bojā 1 000 000 (!) cilvēku. Jaunākos laikos arī nav bijis mierīgi. Pirms 50 gadiem Kambodžā sarkanie khmeri uzbruka Pnompeņai un tās lidostai, nogalinot 44 cilvēkus, ievainojot vismaz 30 un sabojājot 9 lidmašīnas. Pagājušajā gadā bija "karsti" Peru parlamentā - deputāti izteica impīčmentu prezidentam Viskarram. Šī nedēļa iezīmējas arī ar Berlīnes mūra krišanu - pirms 32 gadiem Austrumvācija atvēra kontrolpunktus cilvēku brīvai ceļošanai uz Rietumberlīni. Savukārt Latvija pirms 99 gadiem ieguva savu pirmo prezidentu - īstu goda vīru Jāni Čaksti. Čakste izcēlās ar spēju tautas interesēs stāvēt pāri partijām un saglabāt objektivitāti. Atcerieties? Viņš pat nebaidījās atcelt no amata Kurzemes divīzijas komandieri pulkvedi Krišu Ķūķi, kuram piemita neslēptas simpātijas... fašistiskajai kustībai. Kā tik latviešiem nav gājis!