NO 15. JŪLIJA AICINĀM JŪS UZ DARĪJUMU CILVĒKU SAIETU KATRU TREŠDIENU NO 17:30 LĪDZ 20:30 VIESU NAMA "ABZAĻI" KAFEJNĪCĀ-BĀRĀ ĀDAŽOS !

VEIKSMI BIZNESA DARĪJUMOS!

Ja Jūs vēlaties SFK informatīvās ziņas saņemt uz savu e-pastu, lūdzu, uzklikšķiniet uz PIETEIKTIES un izpildiet visas nepieciešamās darbības.

--------------------------------------------------------------------------

2020. gada 13. jūlijs

Labrīt gada 195. dienā!
Vai jūs zinājāt, ka pirms Romas republikas līdera Jūlija Cēzara nākšanas pie varas romieši izmantoja kalendāru, kas sastāvēja tikai no 355 dienām? Protams, ka tas neatbilda reālajam saules gadam, un bija radies pamatīgs juceklis, kad neviens nesaprata, kura gada diena attiecīgajā brīdī ir. Cēzars izgudroja jaunu (Jūlija) kalendāru, kas sakrita ar solāro ciklu, un ieviesa arī "garo gadu" ar 366 dienām. Un interesanti, ka tieši šodien viņam ir 2120. dzimšanas diena. Cēzars bija ne tikai labs karavadonis, bet arī prata izpatikt vienkāršajai tautai -  viņš vienmēr bija stingrs, laipns, turklāt vēl izcils orators un labi ģērbies. Mēs atceramies no vēstures: tā laika klasisko Vidusjūras pasauli no pilnīga haosa varēja glābt tikai stingra roka. 49. gadā p.m.ē., ienākot Pompeja pamestajā Romā, Cēzars nekavējoties ķērās pie reformām. Viņš konsekventi spēja ieviest kārtību, nodrošinot stabilitāti reģionā vēl vairākus gadsimtus. Cēzars samazināja Romas Senāta varu un īstenoja zemes reformu, sadalot zemi kara veterāniem un nabagiem, kā arī samazināja nabadzīgo parādus un ierosināja likumprojektus, kas ierobežoja aizdevumu likmes. Žēl tikai, ka Cēzaram izveidojās tik sarežģītas attiecības ar dažām sievietēm... Bet kamēr daudzi apspiestie gaida ierodamies jaunā laikmeta Cēzaru, mēs rīkojamies. Mūsu pirmais šīs vasaras darījumu cilvēku saiets notiks 15. jūlijā Ādažos - vēsturiskā novadā, kurš pirmo reizi rakstos minēts 1549. gadā. Par viņu senču dzimteni jūs varēsiet vairāk uzzināt no "Abzaļu" saimniekiem - senjora un juniora Pēteriem Kalniņiem. Bet par vakara viesi šoreiz mēs esam izvēlējušies operas un operetes dīvu Sonoru Vaici. Tiekamies trešdien jau no 17.30 viesu namā "Abzaļi"! Kā vienmēr, par vakara pasākuma saviesīgo gaisotni un patīkamiem pārsteigumiem būs parūpējusies SFK komanda, bet par pārsteiguma balvām - mūsu uzticamie atbalstītāji un labvēļi. Jau tagad ir zināms, ka mūsu vidū būs arī vismaz viens šarmants un radošs gaviļnieks, un arī viņam ir kādas idejas... Diemžēl visas vietas "Abzaļu" zālē jau ir rezervētas, bet interesentiem būs vietas vasaras āra terasē un/ vai tai pieguļošajā labiekārtotajā pļaviņā.
Un tagad - NB! Izlasiet uzmanīgi! Pasākuma vietā "Abzaļos" nedrīkst atrasties personas, kurām ir noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes. Aicinām būt saprotošiem un respektēt sakarā ar COVID-19 valstī noteiktos drošības pasākumus, dezinficējot rokas un ievērojot 2m distanci. Saieta dalībniekus aicinām dot priekšroku elektroniskajām vizītkartēm. Pasākuma noslēgumu mēs plānojam plkst. 20.30; - pat ļoti iespējams, ka ar kādu uzmundrinošu un vienojošu dziesmu.
Lai jūsu ikdienas solī šonedēļ ikbrīd klāt ir izlēmība, uzdrīkstēšanās un uzņēmība! Kad 25 gadus vecais Cēzars devās uz Rodas salu, lai pie izcilā "vārda meistara" Apolonija studētu oratormākslu, viņa kuģi sagrāba pirāti. Kad pirāti nosauca izpirkuma summu, kādu vēlētos saņemt par Cēzara dzīvību, viņš sajutās ļoti aizskarts, jo nosauktā summa viņam šķita pārāk maza. Pirāti to, protams, nekavējoties paaugstināja, un Cēzars beigās tika laimīgi atbrīvots. Novēlam arī jums zināt savu (un savu veikumu) vērtību un rīkojieties pārliecinoši, atbilstīgi un atbildīgi! Tiekamies jau trešdien!

2020. gada 6. jūlijs

Šodien ir mūsu tautas dzejnieka Andreja Pumpura piemiņas diena. Viņa teiksmainais varoņeposs ir par tradicionālo priekšstatu un dzīves dziņas nozīmi Baltijas ļaužu ikdienā, kas tiek pastāvīgi apdraudēta. Eposa galvenais varonis ir tautas varenības un spēka simbols - Lāčplēsis, ko dievi ir izvēlējušies Baltijas un latviešu tautas aizstāvībai, un kurš cīnās ar Tumšo bruņinieku, diemžēl, dažkārt sastopoties ar nelietīgu pretdarbību un nodevību no savējo puses. Lāčplēsis visur tiek gaidīts kā varonis, un cilvēki visur viņu uzņem ar prieku. Savukārt, savas atbaidošās dabas (tā sejā ir izteikti mūžīgā nicinājuma un ļaunuma vaibsti) un liekulības dēļ Kangars ir pilnīgs pretstats Lāčplēsim. Viņa šķebinošajai lišķībai un nodevībai pretī Lāčplēsis liek savu maģisko lāča spēku un tautas vairākuma mīlestību. Arī šodienas Lāčplēši Latvijā cīnās ar nodevējiem un grāvējiem. Visādiem kangariem un šķeltniekiem par spīti mūsu daudzskaitlīgā un multinacionālā kopiena turpina savu izvēlēto ceļu (What a Wonderful World!), un mūsu pirmais šīs vasaras saviesīgais pasākums notiks 15. jūlijā 17.30 viesu namā "Abzaļi". Šoreiz par vakara viesi esam izvēlējušies šarmantu lēdiju - operas un operetes dīvu Sonoru Vaici. Mums ir īpašs gandarījums par to jums paziņot tieši šodien - slavenā operdziedātāja Kārļa Zariņa 90. dzimšanas dienā. Vai un kā Sonora ir mācījusies arī no K.Zariņa daiļrades, to mēs viņai pajautāsim klātienē. Sagatavojiet arī savus jautājumus. Iespējams, ka tieši jūs būsiet starp tiem, kuri saņems pārsteiguma balvas. NB! Sēdvietu skaits "Abzaļu" zālē ir ierobežots, un tās tiek rezervētas tiem dalībniekiem, kuri ir pieteikuši dalību uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. līdz 14. jūlija 21.oo. Pārējiem viesiem būs vietas vasaras āra terasē ar labu dzirdamību, bet ierobežotu redzamību.